Wybór perfum i wody toaletowej to nigdy nie jest taka prosta sprawa. Tym bardziej, że jednak trudno jest nam nieraz zdecydować, który zapach najbardziej nam w zasadzie odpowiada. Żeby zdecydować, czy lepsza będzie woda zwykła czy kolońska, to najpierw dowiedz się o pochodzeniu nazwy woda kolońska .

dowiedz się o pochodzeniu nazwy woda kolońska

No właśnie, warto przede wszystkim powiedzieć kilka słów o samej wodzie kolońskiej. Otóż nazwa pochodzi od Kolonii – miasta w Niemczech, gdzie po raz pierwszy skomponowano taką wodę. Co ciekawe- dokonał tego Włoch Johan Maria Farina. Generalnie woda ta charakteryzuje się bardzo specyficznym składem, znanym w zasadzie do dnia dzisiejszego. Mianowicie mamy tutaj nuty bergamotki, cytryny, pomarańczy, lawendy oraz rozmarynu i neroli.

woda kolońska czy toaletowa

Teraz w zasadzie czas na jeden bardzo ważny wybór –woda kolońska czy toaletowa ? Generalnie nie jest to takie proste. Warto spróbować wodę kolońską i zdecydować po prostu, czy nam ona odpowiada. Generalnie bowiem nie ma specjalnej różnicy pod kątem trwałości pomiędzy zwykłą wodą toaletową czy wodą kolońską.