Jeśli wiadomo już, jak dobrać odpowiedni kolor kredki, to po zakupieniu przechodzimy do czynu – malujemy nią oczy. Ale od czego zacząć? Jeśli kredka użyta jest właściwie, nie powinna ona sprawiać problemu w użyciu nawet początkującym kobietom.

Malowanie oczu kredką – jak się to robi?

Pierwszą zasadą jest to, aby kredka była zawsze dobrze zaostrzona – pozwoli to na malowanie niezbyt grubej linii. Osobom początkującym lub mniej wprawnym zalecane jest w pierwszej kolejności zrobienie kropek wzdłuż powieki, pomoże to w późniejszym ich połączeniu i namalowanej odpowiednio dopasowanej do oka kreski.

Jeżeli chcemy uzyskać efekt optycznie powiększonych oczu – bo na takim najczęściej kobietom zależy podczas wykonywania makijażu oczu, wówczas do pomalowania oka trzeba użyć dwóch kolorów. Jaśniejszy należy nałożyć w wewnętrznym kąciku oka, a ciemniejszym należy pociągnąć linię na zewnątrz. Ten sposób sprawdzi się również przy malowaniu dolnej powieki.

Dzięki pomalowaniu oka w ten sposób można uniknąć efektu zamkniętego, pomniejszonego oka, który niechcący można uzyskać malując całe oko dookoła. Posiadaczki niedużych oczu muszą tutaj szczególnie uważać, aby podczas stylizacji oczu nie pomniejszyć ich jeszcze bardziej. W takich przypadkach dobrze sprawdzi się kredka posiadająca gąbkę, która ułatwia makijaż oka.

Odpowiednio dobrana kredka do oczu podkreśla kolor tęczówki oraz sprawia, że spojrzenie nabiera wyrazistości i nadaje oku szczególny wygląd. Jest to też świetne rozwiązanie dla osób początkujących, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki, a raczej w tym przypadku – kreski. Pomalowanie oczu kredką pozwala również na zatuszowanie wszelkiego rodzaju asymetrii i mankamentów oczu.

Wystarczy tylko odrobina praktyki i każda kobieta jest w stanie wyczarować na swoich oczach piękną, idealną kreskę. Taką, która będzie odpowiedniej grubości i w dyskretny sposób wydobędzie piękno każdych kobiecych oczu, a jednocześnie będzie subtelnym makijażem.
Malowanie oczu kredką to świetny patent na codzienny makijaż.