Wiele osób miewa przeróżne problemy ze swoimi włosami. Często spotykamy łupież, różnego rodzaju grzybicę czy też po prostu zbyt intensywne przetłuszczanie się, a nawet wypadanie włosów.

Genetyka to bardzo silna broń, niestety jej sprzeciwić się nie da rady, różne preparaty tylko na chwilę wspomagają nasze włosy, a jednak z czasem i tak ich kondycja jest dużo gorsza. Zaczynają się łamać, a nawet wypadać.

Jedną z przyczyn bywa także ich niewłaściwa pielęgnacja lub brak witamin. Ten ostatni problem najczęściej pojawia się po ciąży, gdy kobiety przestają brać wspomagające suplementy, nagle ich piękne, bujne pasma zaczynają się rozlatywać, zmieniają się w garstkę zniszczonych włosów. Nic innego nie pozostaje, jak wprowadzić odpowiednią dietę żywieniową, a także suplementy diety, które pomogą odżywić fryzurę.

A co w przypadku niewłaściwej pielęgnacji?

Często specjaliści zalecają umiarkowanie ciepłą wodę podczas mycia, a także spłukanie ich chłodniejszą, czy to działa? Zapewne niejedna osoba powie, że tak, jednak na pewno odnajdzie się sporo przeciwników. Zbyt ciepłe powietrze suszarki, także niekorzystnie wpływa na włosy, kolejnym bardzo niekorzystnym zabiegiem jest także trwała czy też formowanie, a nawet użycie lokówki. Niewłaściwe stosowanie doprowadza do przesuszenia a nawet spalenia włosów.

Intensywne wypadanie włosów po umyciu

Wiele pań żali się na intensywne wypadanie włosów po umyciu. Specjaliści do tematu podchodzą bardzo poważnie, uważają, że problem jest znikomy gdy pojawia się upięcie przez cały dzień, włosy szczelnie spięte gumką, a w momencie puszczenia ich luźno wypadają. Jest to efekt normalny, każdego dnia tracimy kolejne włosy. Efekt jednak jest dużo gorszy gdy włosy cały dzień są rozpuszczone i niestety podczas mycia zauważamy ogromne ilości niteczek. Jednym z powodów jest zbyt agresywne mycie, gdy podczas namaczania nasze włosy stają się bardzo delikatne. Nasze słowy każdego dnia narażone sa na szereg bardzo niebezpiecznych, negatywnych czynników, a człowiek ni zdaje sobie nawet sprawy, jak wiele złego im wyrządzamy.