Retinol to sprawdzona substancja z wieloletnią historią, która odmładza skutecznie skórę. Wraz z wiekiem skóra traci jędrność i elastyczność., rysy twarzy stają się wyostrzone, dlatego twarz wygląda na zmęczoną.

 

Przyczyną tego są głębokie, trudne do wygładzenia zmarszczki pionowe. Jest na to sposób a mianowicie silnie skoncentrowany krem z retinolem i kwasem hialuronowym, cząsteczkami gliceryny, które skutecznie redukują zmarszczki nawet głębokie. Wyjątkowa moc retinolu tkwi w kompleksowym działaniu: zarówno w naskórku jak i w skórze właściwej. Na poziomie naskórka pochodna witaminy A działa złuszczająco, zmniejszając grubość warstwy rogowej, jednocześnie wzmacnia warstwę podstawową, pobudzając odnowę komórek.

 

Natomiast w warstwie skóry właściwej retinol wzmaga produkcję włókien kolagenowych odpowiedzialnych za jędrność skóry. W efekcie skóra staje się gładsza, a zmarszczki pionowe mniej widoczne. Retinol jest też silną bronią w walce z różnego rodzaju przebarwienia skóry. Dzięki niemu skóra zyskuje jednolity, jasne koloryt. Uzupełnienie działania retinolu jest opatentowana cząsteczka LR pochodna kwasu jasmonowego, nie tylko ułatwia złuszczanie naskórka ale i przyspiesza odnowę komórkową w skórze właściwej, a także wspomaga ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.