Pages Menu

Categories Menu

Posted by on mar 12, 2019 in Uroda |

Zabiegi medycyny estetycznej.

Zabiegi medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna jeszcze do niedawna była terminem mało znanym, a korzystanie z zabiegów stanowiło temat tabu. Polacy powoli przekonują się, że dbanie o wygląd nie tylko poprawia samopoczucie, ale jesteś atrybutem człowieka zadowolonego, odnoszącego sukcesy w życiu prywatnym i zawodowym.

 

Na samym początku stosowano tylko kilka zabiegów były to peelingi chemiczne. Zauważono, że złuszczanie skóry kwasami powoduje przyspieszoną odnowę i lepsze funkcjonowanie naskórka oraz wspomaga produkcję kolagenu. Dziś peelingi są mocno wyspecjalizowane – dla skór trądzikowych, wrażliwych, suchych. Podobnie stosuje się lasery.

 

Pierwsze zastosowanie laseroterapii w medycynie miało miejsce ponad 40 lat temu. Od tego czasu metoda ta znalazła stałe miejsce w medycynie i kosmetologii.Do zabiegów estetycznych zalicza się również fale ultradźwiękowe. jest to jedna z najnowszych metod odchudzania. Dzięki niej możemy w nieinwazyjny sposób pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu, a na dodatek samemu można zdecydować które partie ciała chce się odchudzić. Dodatkowo zabieg poprawia napięcie skóry i niweluje obrzęki poprzez usprawnienie przepływu limfy. Musimy wykonać od kilku do kilkunastu zabiegów, aby osiągnąć odpowiedni skutek.