Aby wiosną cera była jasna, gładka i pełna blasku należy o nią zadbać. Jest kilka sposobów, na przykład peeling ochrona przed słońcem i inne.

 

Program odnowy skóry zaczynamy od peelingu, czyli złuszczenia martwego naskórka. Aby skórę właściwie odżywić i pozwolić jej wchłonąć substancje odżywcze, musimy najpierw pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Mamy do wyboru dwa peelingi mechaniczny i enzymatyczny. Pierwszy zawiera zmielone ziarna lub pestki owoców, otręby, ale także syntetyczne kuleczki polietylenowy czy puder. Należy wmasować w skórę. To dobry środek dla cery tłustej i mieszanej. Dla osób o cerze wrażliwej i suchej kosmetolodzy polecają peeling enzymatyczny.

 

Zdecydowanie bardziej radykalnym działaniem jest zastosowanie peelingów na bazie kwasu. Jest to na przykład kwas glikolowy, który silnie złuszcza martwy zrogowaciały naskórek i przyspiesza proces odnowy komórek, poprawia również koloryt skóry i spłyca blizny potrądzikowe. A jak pomóc cerze naczynkowej ? Taka skóra przypomina po zimie cieniutki papier, trzeba się z nią obchodzić delikatnie. Oprócz peelingu enzymatycznego możemy zastosować maseczki uszczelniające naczynia krwionośne. Powinny one zawierać wyciągi roślinne z arniki lub kasztanowca. Warto również stosować nawilżające i odżywiające krem na dzień, oraz maseczki na noc. Substancje o właściwościach silnie nawilżających to hydrolizaty protein, kwas hialuronowy mocznik i gliceryna.