Na wiosnę skóra będzie potrzebowała preparatów o lżejszych formułach i z zawartością wyższych filtrów przeciwsłonecznych. Pamiętajmy, by dobierać kremy odpowiednie do wieku i typu naszej cery.

 

Należy zwrócić uwagę, na preparaty zawierające witaminy, szczególnie witaminę C która ma właściwości rozjaśniające. Energii w skórze dodadzą również wyciągi z żeń-szenia i ogórka oraz roślinne kwasy. Kosmetyki apteczne mają to do siebie, że zawierają większą ilość stężonych składników i są mniej alergizujące. Pomocna w pielęgnacji skóry może być również woda termalna w sprayu dostępna wyłącznie w aptece. Szczególnie polecana jest skórom wrażliwym i skłonnym do alergii oraz zaczerwienionym i wysuszonym po zimie.

 

Woda termalna to wspaniały koktajl z soli mineralnych i oligoelementów, działa na skórę odżywczo i stymuluje pracę komórek. Oprócz sięgnięcia po dermokosmetyki, możemy zdecydować się na bardziej radykalne zabiegi w salonie kosmetycznym. Przede wszystkim musimy pomóc skórze zrzucić balast nagromadzonych w trakcie zimy martwych komórek. Można zastosować eksfoliację mechaniczną czyli mikrodermabrazję, jak i całą gamę peelingów medycznych. Zabiegi te sprawią, że skóra będzie pobudzona, rozświetlona, a dalsza pielęgnacja i wchłanianie substancji czynnych z kosmetyków stanie się dla niej łatwiejsze.