Pośród bardzo wielu produktów, wykorzystywanych do stylizacji paznokci niezwykle dużym powodzeniem cieszą się pigmenty. Na pewno plusem jest to, że mają bardzo szeroki zakres zastosowania, a ich wykorzystanie nie sprawia zbyt wielkich problemów. Zdaniem zarówno osób zawodowo zajmujących się stylizacja paznokci jak też kobiet, które poddają się takim zabiegom, odpowiednio dobrane pigmenty są w stanie przenieść tradycyjne zabiegi na  nieco wyższy poziom, dzięki czemu niektóre pomysły na stylizację mogą z powodzeniem zasłużyć na miano małych dzieł sztuki.

Formy pigmentów do paznokci ich stosowanie

Pigmenty do paznokci mogą występować w różnej formie. Mogą być one produktami pochodzenia naturalnego, pozyskiwane są na przykład z wyciągów roślinnych jak też produktami syntetycznymi. Na rynku dostępne są w formie proszku, żelu czy na przykład pyłku. Aby je wykorzystać, trzeba najpierw zdecydować, do jakich produktów mają być dodane. Pigment do paznokci można stosować jak dodatek do żelu budującego czy też jako produkty wzmacniające barwę i efekty lakierów do paznokci. Zastosowanie nie jest trudne, trzeba jedynie wymieszać odpowiednią ilość pigmentu z wybranym produktem w celu uzyskania pożądanego efektu. Nie można zapominać jednak o tym, aby odpowiednio wymieszać właściwe ilości produktów. Najlepiej więc jednorazowo przygotować ilość produktu niezbędną do wykonania manicure. Dzięki temu można mieć pewność, że kolor będzie taki sam na wszystkich paznokciach. Czasem bowiem bardzo ciężko jest uzyskać idealnie taki sam kolor, gdyż trudno jest odmierzyć takie same ilości pigmentu jak również produktu z którym będzie mieszany.

Stosowanie pigmentów samodzielnie

Pigmenty do paznokci można stosować jako samodzielne produkty, co pozwala uzyskać interesujące efekty, jak na przykład tak zwany efekt dymu. Do tego celu zazwyczaj wykorzystuje się pigmenty w formie pyłku. Jednak przed jego użyciem należy zastosować odpowiednią bazę a czasem również wybrany lakier do paznokci. Pigment należy delikatnie nanosić na paznokcie, nieco go wklepując, co umożliwia uzyskanie odpowiedniego efektu. Na koniec  pozostaje jedynie naniesienie topu i utwardzenie całości, aby paznokcie wyglądały tak, jak tego się oczekuje.

Pigmenty mogą być stosowane jako produkty dość mono zmieniające kolorystykę żelu czy lakieru lub też jako produkty jedynie wzmacniające barwę. W sytuacji, gdy barwa pigmentu jest zbliżona d barwy lakieru do paznokci, zazwyczaj jego zadaniem jest przede wszystkim ożywienie koloru lakieru i jego pogłębienie. Obecnie produkty takie jak pigmenty do paznokci można znaleźć w ofercie praktycznie każdej firmy, zajmującej się produkowaniem akcesoriów do stylizacji paznokci. To ułatwia wybór ciekawych kolorów jak również sprawia że nie ma problemu z ich nabyciem.