W sezonie letnim należy wyjątkowo zadbać o pielęgnacje skóry, która w większym stopniu narażona jest na działanie różnych czynników atmosferycznych. Wysokie temperatury, duża ilość promieni UV oraz silny wiatr sprawiają, że struktura naskórka może ulec zniszczeniu. Oto 4 zasady pielęgnacji każdego typu skóry podczas upalnego lata!

1. Zadbaj o dokładne oczyszczenie skóry

W ciągu dnia na skórze pojawiają się różne zanieczyszczenia: resztki makijażu, pyłki i kurz. To dlatego każdego wieczoru należy zadbać o prawidłowe i dokładne oczyszczenie skóry twarzy. Wieloetapową pielęgnację najlepiej rozpocząć zmyciem makijażu dwufazowym płynem micelarnym, a następnie dokładnie oczyścić skórę pianką lub żelem dopasowanym do rodzaju skóry.

2. Delikatnie nawilżaj

Latem skóra całego ciała wymaga skutecznego nawilżenia. Warto wybierać produkty oparte na żelowo-kremowej konsystencji, która zapewnia świetnie wchłanianie substancji aktywnych. Dodatkowo powinniśmy codziennie wykorzystywać lekkie, nawilżające serum do twarzy. Dobrą alternatywą dla serum będzie naturalny hydrolat, którym kilkukrotnie w ciągu dnia możemy przemywać twarz.

3. Naturalnie pielęgnuj

Lato to idealna pora na wykorzystywanie darów natury. Cytrusowa pielęgnacja twarzy doskonale odżywi i doda energii, zaś do codziennego odżywienia wykorzystywać możemy owoce sezonowe, takie jak jagody, truskawki i czereśnie. To właśnie z nich możemy wyprodukować własne, wyjątkowo zasobne w minerały i witaminy maseczki do twarzy i domowe peelingi.

4. Zrezygnuj z mocnego makijażu

Podczas upalnych miesięcy warto maksymalnie ograniczyć wykorzystanie kosmetyków kolorowych. Ciężkie, tłuste podkłady i matujące pudry mogą zapychać naskórek, a także prowadzić do powstawania różnych problemów skórnych. Staraj się wykorzystywać delikatne kremy BB oraz delikatne pudry oparte na naturalnym składzie (np. puder ryżowy, bambusowy), które doskonale matują, a także pielęgnują skórę i nie obciążają jej dodatkowo sztucznymi barwnikami i konserwantami.