Obecnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się zabieg mezoterapii mikroigłowej. Jest to świetny sposób na dokładną i skuteczną regenerację tkanek. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na jego wykonanie. Umożliwia on bowiem poprawienie elastyczności skóry, ogólne odmłodzenie wyglądu, a także zniwelowanie różnych niedoskonałości. W poniższym artykule podpowiadamy, na czym dokładnie polega zabieg mezoterapii mikroigłowej.

W celu mezoterapii mikroigłowej wykorzystuje się nowoczesne urządzenia. Jednym z nich jest dermapen, umożliwiający osiągnięcie niesamowitych rezultatów. Sprzęt powoduje mikrouszkodzenia, za pomocą których do skóry dostają się substancje poprawiające jej stan oraz wygląd.

Aby skóra mogła być poddana zabiegowi, konieczne jest jej odpowiednie przygotowanie. Przed wykonaniem mezoterapii mikroigłowej należy wykonać demakijaż, a następnie nałożyć specjalne ampułki, mające na celu przygotowanie ciała do nakłuwania – podpowiada pracownik centrum medycznego Sublimed.

Przebieg zabiegu mezoterapii mikroigłowej

Podczas mezoterapii igłowej do skóry trafiają ampułki o specjalnych właściwościach. Sprawiają one, że skóra ulega odpowiedniemu przygotowaniu. Zabieg polega na zastosowaniu wysokiej jakości urządzenia, jakim jest dermapen. To, co go wyróżnia, to pulsujące igły pozwalające na sprawne i łatwe dostarczanie czynnych substancji do skóry właściwej. Dzięki temu zyskuje ona wszystko to, czego jej naturalnie brakuje. Sprzęt umożliwia mikronakłuwanie ciała w jednym czasie w wielu miejscach. W ten sposób można pobudzić komórki macierzyste oraz produkcję włókien kolagenowych czy elastyny.

Efekty widoczne po zabiegu

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg dostosowywany do indywidualnych potrzeb. Liczba i głębokość nakłuć zależą od skali problemu, a także rezultatów, jakich oczekuje pacjent. Po zabiegu można zauważyć przede wszystkim uelastycznienie i wygładzenie skóry. Zyskuje ona zdecydowanie lepszy wygląd, staje się jędrniejsza i poprawia się jej koloryt. Ponadto wszelkie zmarszczki, blizny i inne niedoskonałości ulegają spłyceniu.

Natomiast przebarwienia potrądzikowe blakną, dzięki czemu są mniej widoczne. Mezoterapię mikroigłową można zastosować również w walce z rozstępami. Jest to również świetny sposób na pobudzenie włosów do odrastania w przypadku łysienia. Substancje przedostające się do skóry podczas zabiegu mają też właściwości nawilżające.