Moda na tatuaż jest obecna od kilku lat. Kiedyś ozdabianiem ciała za pomocą rysunków interesowały się jedynie osoby z przeszłością kryminalną. Współczesne tatuaże nie mają z tym wiele wspólnego. Często są małymi dziełami sztuki. Jaki tatuaż wybrać, aby odzwierciedlał osobowość i pasował do wizerunku?

 

Niektóre kobiety marzą o tatuażu, ale obawiają się, czy taka ozdoba będzie dobrze wyglądała. Dlatego też panie decydują się na niewielki tatuaż na kostce, na nadgarstku, ale także za uchem czy na palcu. Kiedy kobieta, nie wie, jaki tatuaż wybrać, powinna zastanowić się, czy chce, aby na co dzień był on widoczny. Gdy zależy jej na dyskrecji, może wybrać tatuaż na plecach, który odsłoni jedynie w szczególnych okolicznościach.
Modne tatuaże dla kobiet kochających old school, dają duże pole do popisu. Wśród popularnych motywów znajdziemy syrenki, czaszki, dziewczyny pin-up oraz rekiny. Prekursorem takiego tatuowania był marynarz pływający po Polinezji, który otworzył pierwsze na Hawajach studio tatuażu.

 

Jeśli nie mamy pojęcia, jaki tatuaż wybrać, możemy podpowiedzi uzyskać w salonie. Tatuażysta zaproponuje nam całą gamę motywów oraz rodzaje barwnika. W chwili obecnej, coraz większym zainteresowaniem cieszą się tatuaże kolorowe. Z pewnością przyciągają one wzrok i bywają niezwykle odważne.
Wybierając tatuaż, miejmy na uwadze, że usuwanie jest kosztowne i nie zawsze daje dobre efekty. Wobec tego modne tatuaże dla kobiet czy mężczyzn muszą idealnie współgrać z osobowością. Jednak pamiętajmy, że człowiek całe życie ewoluuje i mało kto tkwi w jednym punkcie. Tatuaż może przestać się nam podobać, dlatego decyzja o tatuowaniu musi być wnikliwie przemyślana.