Interesujesz się manicure od dawna. Postanowiłaś ukończyć szkołę kosmetyczną czy specjalistyczne kursy dotyczące stylizacji paznokci. Coraz częściej koleżanki pytają Cię o to, czy na ich paznokciach wyczarujesz coś fantastycznego. W Twojej głowie powoli rodzi się myśl: a może by tak otworzyć własny salon manicure i pasję przekuć w regularny biznes? To bardzo dobry pomysł. Jednak musisz pamiętać że same chęci to nie wszystko. Będzie Ci bowiem potrzebny odpowiedni lokal oraz dobre wyposażenie salonu manicure. Dziś skupimy się na tej drugiej kwestii. Czyli na tym, co każda manicurzystka powinna posiadać by dobrze wykonywać swoją pracę.

Niezbędne wyposażenie salonu stylizacji paznokci

Zacznijmy od podstaw, czyli mebli. Duży stolik do pracy, dwa krzesełka, osobne biurko z krzesłem przy którym będziesz prowadzić zapisy klientek oraz szafy i szafki w których umieścisz potrzebny sprzęt i akcesoria – to podstawa. Oprócz tego potrzebna będzie dobra lampka która pomoże Ci w trakcie pracy wieczorem czy w pochmurne dni.

Idąc dalej, powinnaś zainwestować w jedną bądź najlepiej dwie lampy UV/LED, porządną frezarkę oraz podstawkę do manicure z pochłaniaczem pyłu. To wyposażenie gabinetu manicure powinno być jak najwyższej jakości. Jest to konieczne dlatego, że będziesz go używać codziennie, podczas pracy z każdą jedną klientką. Równie istotny będzie dobry autoklaw, w którym wysterylizujesz używane akcesoria

By wyglądać profesjonalnie, warto byś posiadała ładny fartuch kosmetyczny. Dla bezpieczeństwa Twojego i klientek będą potrzebne Ci rękawiczki jednorazowe, na przykład te nitrylowe. Do tego dodaj koniecznie takie wyposażenie stylistki paznokci jak wzorniki z tipsami, ręczniki oraz ekspozytory, na których wyeksponujesz najpopularniejsze lakiery do paznokci. Oczywiście potrzebne będą Ci też same lakiery, primery, topy, dehydratory, cleanery oraz preparaty dezynfekujące.

Listę: wyposażenie salonu paznokci zamkną najmniejsze akcesoria do manicure. Najmniejsze – jednak nie najmniej ważne. Szczoteczka do manicure, pędzelki różnego typu, pilniki i polerki, cążki, nożyczki, formy do przedłużania, szablony do wzorków, waciki bezpyłowe, różnego typu ozdoby czy w końcu maty silikonowe, kopytka metalowe, drewniane patyczki i rylce to tylko te najważniejsze z nich. Jak więc widzisz, prawidłowe wyposażenie do manicure nie jest wcale ani łatwe, ani tanie. Plusem jest jednak to, że jeśli postawisz na naprawdę wysoką jego jakość, wiele produktów będzie Ci dobrze służyło przez wiele długich lat.