Wchodząc do salonu fryzjerskiego, klient w pierwszej kolejności zwraca uwagę na meble fryzjerskie. To tak naprawdę ich jakość i stan są wizytówką każdego salonu. Dotyczy to w szczególności wizyty u nowego fryzjera. Nawet jeśli okaże się prawdziwym wirtuozem fryzjerstwa, musi zbudować zaufanie w oczach klienta, by ten bez obaw oddał w jego ręce swój wygląd. Dlatego też wyposażenie nie powinno być przypadkowe. Co więcej fotel fryzjerski, absolutnie nie powinien być postrzegany jako tradycyjne krzesło fryzjerskie. Jego parametry decydują o komforcie klienta, ale i pracy fryzjera. Wybór foteli fryzjerskich mimo że jest całkiem duży, należy uzależnić od potrzeb i możliwości salonu fryzjerskiego.

Na co zwrócić uwagę, wybierając fotel fryzjerski?

Fotele fryzjerskie dostępne na rynku różnią się od siebie parametrami. Dlatego przy wyborze fotela fryzjerskiego, należy wziąć pod uwagę potrzeby i możliwości własnego salonu fryzjerskiego. Warto zwrócić uwagę na regulację wysokości. To istotna cecha z punktu widzenia każdego fryzjera, który wykonuje swoją pracę głównie w pozycji stojącej. Regulowany fotel fryzjerski, ułatwi mu wykonywanie obowiązków i pozwoli wykluczyć konieczność ciągłego schylania. Ważną cechą jest także obrotność mebla. Fotele obrotowe umożliwiają sprawną zmianę pozycji np. podczas strzyżenia. Dużym zainteresowaniem cieszą się fotele o solidnej podstawie w kształcie prostokąta. Dzięki niej fotele fryzjerskie są stabilne. Należy także pamiętać, że to komfort klienta jest najważniejszy. Zapewnić go mogą podłokietniki oraz podnóżek.

Nowoczesne fotele fryzjerskie

Nowoczesne fotele do salonu fryzjerskiego cechuje przede wszystkim oryginalny design. Ich producenci zwrócili szczególną uwagę na parametry takie jak obicie wykonane z najwyższej jakość materiału. Gwarantują one nie tylko stylowy wygląd, ale i nie powodują trudności w utrzymaniu czystości. Warto pamiętać o tym, że fotel fryzjerski powinien być dopasowany do wnętrza salonu. Oznacza to, że do salonu urządzonego w stylu glamour, należy dopasować fotel fryzjerski glamour. Pozwoli to zachować spójność stylu wnętrza i uniknąć wrażenia chaosu, z którym bardzo często można się spotkać podczas wizyty u fryzjera. Prowadząc salon dedykowany tylko kobietom lub tylko mężczyznom, należy wziąć pod uwagę równie ważny parametr jakim jest wytrzymałość obciążenia. Fotel fryzjerski dla panów powinien być dostosowany do utrzymania większej wagi, a także posiadać szerokie siedzisko. Wiele salonów decyduje się również na zakup specjalnego fotela fryzjerskiego dla dzieci. Dlatego też, aby zapewnić komfort najmłodszym klientom, warto wyposażyć salon w fotel z siedziskiem osadzonym wyżej z podłokietnikami i podnóżkiem.

Gdzie kupić profesjonalny fotel fryzjerski?

Przymierzając się do zakupu fotela fryzjerskiego, należy zrobić szersze rozeznanie rynku. Warto również pamiętać o tym, że nie zawsze tanie fotele fryzjerskie czy fotele używane sprzedawane na popularnych platformach e-commerce, idą w parzę z funkcjonalnością. Dlatego w pierwszej kolejności dobrze jest przejrzeć oferty sklepów oferujących profesjonalne wyposażenie salonu. Szczególnie, że w wielu z nich organizuje są na fotele fryzjerskie wyprzedaże. Można więc w korzystnej cenie, zakupić najwyższej jakości nowoczesny mebel, który będzie służył przez lata.

Fotel fryzjerski należy traktować jako wizytówkę salonu. Powinien być dopasowany do jego stylu i wielkości, ale także potrzeb pracowników. Fotel do salonu fryzjerskiego bezpośrednio wpływa na komfort klienta. Należy więc pamiętać, że to jego wygoda jest najważniejsza. Jego niezadowoleni z jednej wizyty, może się przełożyć na brak kolejnej.