Pages Menu

Categories Menu

Posted by on kwi 3, 2023 in Uroda |

Mezoterapia igłowa skóry głowy jako pomoc na łysienie i wypadanie włosów po covidzie

Mezoterapia igłowa skóry głowy jako pomoc na łysienie i wypadanie włosów po covidzie

Łysienie i wypadanie włosów to częste skutki uboczne, które pojawiają się po przebyciu choroby, jaką jest Covid-19. Wiele osób zauważa pogorszenie kondycji swoich włosów – stają się cieńsze, słabsze i bardziej łamliwe. Istnieją różne metody, które mogą pomóc w walce z łysieniem i wypadaniem włosów. Jednym z coraz popularniejszych rozwiązań jest mezoterapia igłowa skóry głowy. Co warto wiedzieć o tej metodzie?

Jak działa mezoterapia igłowa skóry głowy?

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na podawaniu małych dawek substancji aktywnych bezpośrednio w skórę głowy przy użyciu bardzo cienkich igieł. Należy pamiętać, że tego typu zabieg powinien być przeprowadzany przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej. Z mezoterapii igłowej można skorzystać m.in. w Klinice Krakowskiej Sp. z o. o. w Krakowie.

W zależności od potrzeb i celu zabiegu wykorzystuje się różnego rodzaju preparaty, w których składzie znajduje się m.in.: kwas hialuronowy, sole nieorganiczne, czy nawet kofeina. Iniekcja tychże substancji w miejsce docelowe tworzy depozyt, z którego preparat uwalnia się stopniowo, co pozwala na długotrwałe działanie. Mezoterapia igłowa przyczynia się do poprawy krążenia krwi w skórze głowy oraz zwiększenia nawodnienia, oraz dostarczenia składników odżywczych, które pomogą wzmocnić cebulki włosowe i zredukować wypadanie włosów.

Mezoterapia igłowa jako pomoc w walce z łysieniem i wypadaniem włosów po Covid-19

Wirus SARS-CoV-2 wpłynął na zdrowie wielu ludzi na całym świecie. Do najczęstszych powikłań po chorobie Covid-19 zalicza się nadmierną utratę włosów. Jednym z czynników jest znaczny poziom osłabienia organizmu po przebytej infekcji. Istotny wpływ na łysienie i nadmierne wypadanie włosów ma również niedobór składników odżywczych. Mezoterapia igłowa skóry głowy może pomóc w walce z tego typu powikłaniami po Covid-19. W jaki sposób?

Mezoterapia igłowa skóry głowy wpływa na wzmocnienie cebulek włosowych i stymuluje wzrost nowych włosów. Substancje aktywne, które są podawane podczas zabiegu, dostarczają składniki odżywcze takie jak: witaminy, minerały i aminokwasy, które są niezbędne do prawidłowego wzrostu i regeneracji włosów. Stymulacja krążenia krwi pozwala na prawidłowe dotlenienie skóry głowy, co powoduje, że włosy stają się mocniejsze, grubsze i zdrowsze.