Czy stosowałaś kiedykolwiek krem z retinolem? Obecnie na rynku można odnaleźć wiele produktów, które mają za zadanie odmłodzić naszą skórę, jednak wciąż mało obeznane Panie popełniają szereg błędów podczas pielęgnacji swojej twarzy. Do jednych z nich należy odpowiednie używanie preparatu z retinolem.

Co to jest właściwie retinol?

Wiele osób uważa, że produkty, które zawierają ten składnik uczulają, podrażniają, a szczególnie gdy nasza skóra jest wystawiona na działanie promieniowania słonecznego. Z punktu chemicznego jest to organiczny związek chemiczny. Substancja, która nie uczula, jednak faktycznie przebadana przez wielu specjalistów może podrażnić skórę, szczególnie u osób z bardzo wrażliwą skórą.

Kremy z retinolem – opinie

Kremy z retinolem opinie mają bardzo różne, jednak osoby, które decydują się na wypróbowanie preparatu w efekcie końcowym są bardzo zadowolone, kremy przynoszą oczekiwane efekty. Warto wspomnieć, że osoby, które mają skórę trądzikową powinny raczej kurację tymi preparatami ograniczyć i nie stosować zbyt często. Retinol nie działa z dnia na dzień, pierwsze widoczne efekty najwcześniej będzie można zobaczyć dopiero po kilku tygodniach, jednak gdy nastąpi poprawa krem trzeba stosować profilaktycznie. W innym przypadku może nastąpić nawrót choroby.

W jakim celu stosować retinol?

Najchętniej sięgają po niego osoby, które szukają preparatów poprawiających kondycję cery, mające ogromny wpływ na jej odmłodzenie. Walka ze zmarszczkami to oczywiście drugi bardzo ważny cel. Powyższe właściwości nie są jedyne, stosując krem z retinolem sprawimy, że nasza cera będzie bardziej elastyczna, odżywiona, z dużo mniejszą liczbą przebarwień.

Wybierając preparat dla siebie warto uwagę zwrócić na etykietę, często uwzględnia ona wszystkie składniki, które mogą mieć bardzo negatywny wpływ na naszą twarz i nie tylko. Jednak wciąż zdarzają się nieuczciwi przedsiębiorcy, którzy próbują ukryć niechciane informacje, tym sposobem niszczą rynek, a na pewno zdrowie swoich klientów.