Niektóre kobiety marzą o posiadaniu bardziej gęstych włosów, nie zdając sobie sprawy z tego, jak łatwo można zwiększyć ich objętość przy najczęściej wykonywanym przez nie zabiegu. Czasami myślimy, że wizualne zwiększenie ich objętości jest niemożliwe albo wymaga użycia specjalistycznych i drogich produktów. Tymczasem nic bardziej mylnego. Z powodzeniem możemy zastosować w tym celu przyrząd, który znajdziemy niemal we wszystkich domach. Mowa tutaj o suszarce.

Zwiększenie objętości w kilka minut

Są trzy metody, które pozwolą nam na uzyskanie idealnego rezultatu za pomocą suszarki. Jak suszy włosy żeby zwiększyć objętość?

1. Do góry nogami.
Nie martw się, nie trzeba w tym celu zostać akrobatą. Wystarczy pochylić się tak, aby włosy skierowane były w dół. W takiej pozycji należy rozpocząć suszenie włosów. Gdy czujemy, że nasze włosy są już jedynie lekko wilgotne powinnyśmy wklepać w nie produkt do stylizacji, przykładowo piankę, aby utrwalić efekt. Po nałożeniu jej trzeba wysuszyć włosy do końca.

2. Z użyciem szczotki.
Ważne jest jednak, aby była ona okrągła. Suszenie z jej udziałem możemy rozpocząć również, gdy włosy są lekko wilgotne. Najprostszym sposobem jest nawijanie na szczotkę i suszenie pasma po paśmie, od góry do dołu. Efekt będzie widoczny natychmiastowo, a dodatkowo pięknie wymodelujemy fryzurę.

3. Wałki w ruch.
Wałki są coraz rzadziej stosowane, a szkoda, ponieważ mają niesamowite działanie. Sprawdzają się również w zwiększaniu objętości. Wystarczy, że po ich nałożeniu na wilgotne włosy dosuszymy je suszarką oraz spryskamy lakierem.