Włosy każdego człowieka nieco się od siebie różnią. Nie tylko pod względem ich koloru lub długości, ale również ich struktury. Niektóre osoby mają włosy bardzo gęste, podczas gdy inni mogą o takich jedynie marzyć. Każde włosy są wyjątkowe i należy o nie nie tylko dbać zgodnie z ich typem, ale również używać używać odpowiednich przyrządów je modelujących. Podpowiadamy, jak wybrać lokówkę, która będzie się najlepiej spisywać w kręceniu naszych włosów.

Najważniejsza jest średnica

Pierwszą kwestią, nad którą powinniśmy się zastanowić jest to, jaki efekt chcemy uzyskać. Im mniejsza średnica lokówki tym cieńsze loki otrzymamy. Adekwatnie do tego, jeżeli wybierzemy lokówkę o większej średnicy zakręcone na niej loki będą grube. Nie jest to jednak jedyna kwestia. Drugą istotną sprawą, o której powinniśmy pomyśleć jest to, czy będziemy w stanie jej w ogóle użyć. Jeżeli nasze włosy są długie możemy dobrać ją tylko na podstawie poprzedniego kryterium. Inaczej jest jednak w przypadku krótszych włosów. Podczas próby użycia na nich lokówki o grubej średnicy może okazać się, że nie możemy ich wokół niej owinąć, a efekt jaki uzyskamy będzie daleki od oczekiwanego. Właśnie z tego względu to cienkie lokówki do włosów krótszych nadadzą się idealnie.

Zadbaj o swoje włosy

Gdy już wybierzemy model lokówki koniecznie powinniśmy dowiedzieć się nieco o jej funkcjach. Należy pamiętać, że kręcenie włosów może wpłynąć na ich kondycję. Warto więc zwrócić uwagę na to, z czego wybrana lokówka jest zrobiona. Powłoka ceramiczna jest dużo bardziej bezpieczna od metalowej. Dodatkowo, powinna ona mieć możliwość regulacji temperatury oraz funkcję jonizacji. Dzięki temu będziemy mogli dopasować temperaturę do swoich włosów, a lokówka dodatkowo zadba o zamknięcie ich łusek podczas używania.