Tricepsy to dwa główne mięśnie na ramionach, które prawie zawsze są pomijane lub zastępowane przez treningi bicepsów – które tak naprawdę nie działają tak samo magicznie na triceps. Miłośnicy siłowni powiedzą Ci również, że najłatwiejszym sposobem, aby Twoje ramiona wyglądały na większe lub masywniejsze, jest praca nad tricepsami (i nie powtarzanie tych samych ruchów bicepsa każdego dnia).

Istnieje oczywiście wiele procedur treningowych, które możesz wykonać, aby zbudować triceps, ale skoro już tu jesteś, zacznij od tych pięciu treningów na triceps tylko z hantlami. Wybierz ciężary hantli, z którymi czujesz się komfortowo i nie przechodź w tryb pełnej bestii już pierwszego dnia. Zobacz jakie ćwiczenia hantlami na triceps proponujemy.

Zacznij od rozgrzewki za pomocą tych dwóch ćwiczeń:

Rozciąganie tricepsu nad głową x 3
Stań prosto, z rozstawionymi nogami, unieś lewą rękę i delikatnie wyciągnij łokieć w dół i z powrotem do góry. Powtórz ruch na prawym ramieniu.

Ręcznik na triceps rozciągliwy x 3
Ponownie stań prosto, z rozstawionymi nogami, jedną rękę podnieś za głowę, a drugą za plecy, trzymając za końce ręcznika. Wyciągnij ręce w przeciwnych kierunkach przez 15-20 sekund. Rzuć ręcznik i zacznij od nowa. Następnie zacznij trening główny.

1. Przeciąganie tricepsa nad głową z hantlami

Wybierz odpowiednio wyważony hantle, trzymaj go w dłoniach lub przez ramię, siedząc prosto na krześle lub ławce. Mocno chwyć hantle rękami i trzymaj je nad głową, a następnie powoli opuść za głowę. Upewnij się, że łokcie są blisko głowy, a nadgarstki wyprostowane. Wdychaj podczas opuszczania hantli i wydychaj w drodze do góry. Zacznij od wykonania 5 powtórzeń x 3 serie i w miarę postępów poruszaj się wyżej.

2. Wyciąganie hantli leżących na triceps

Przedłużanie tricepsa na leżąco, znane również jako kruszarka czaszki z hantlami, to świetny sposób na budowanie siły i mięśni. Wybierz odpowiednio wyważony hantle w lewej ręce i połóż się na ławce ze stopami opartymi na podłodze. Upewnij się, że zarówno plecy, jak i pośladki mają cały czas kontakt z ławką. Podnieś lewą rękę prostopadle do ławki. Teraz, trzymając ramię nieruchomo, zegnij łokieć, aby przyciągnąć hantle do czubka głowy i wrócić do pozycji prostopadłej. Powtórz ruch przez 5-10 powtórzeń x 3 zestawy.

3. Odrzut na triceps

Odłóż ławkę na bok i trzymaj hantle w każdej ręce. Stań z rozstawionymi stopami i lekko ugnij kolana. Upewnij się, że plecy są proste, tułów jest równoległy do podłoża, a ramiona blisko ciała. Teraz poruszaj przedramionami do przodu i do tyłu, kołysząc się, aby wykonać to ćwiczenie. Wykonaj 10-15 powtórzeń x 3 serie.