Czujesz, że Twoja skóra jest napięta, pojawia się na niej jakby biały nalot. Naskórek nieestetycznie zaczyna się łuszczyć? Może czas zaopiekować się swoją skórą.

Początki bywają bardzo trudne

W walce z niedoskonałościami skóry ważne są dwa elementy, w pierwszej kolejności dieta a na drugim miejscu odpowiednio dobrane kosmetyki.

Dieta to odpowiednie żywienie, warzywa i owoce, a także zdrowe, dietetyczne produkty. Odpadają słodycze i inne przetworzone przekąski, które wyrządzają więcej szkody niż pożytku w naszym organizmie. W prawidłowym menu powinna także znaleźć się woda, odpowiednie nawodnienie to połowa sukcesu. Wiele osób wciąż zapomina o tym podstawowym elemencie, który doprowadza do kataklizmu każdego preparatu nawilżającego.

Intensywnie nawilżający żel pod prysznic

Co ma niekorzystny wpływ na nasze dłonie? Wiele czynników, wśród nich możemy oczywiście odnaleźć mróz, wodę, ale także niekorzystne działanie ma nadmierne promieniowanie słoneczne. Wszystko z umiarem, a będzie dobrze. Na co jeszcze zwrócić uwagę, warto zadbać o każdy element ciała, szczególnie na przesuszenia narażone są kolana oraz łokcie, skóra dłoni i stóp. Jednak gdy pojawi się problem może on dotknąć każdej partii ciała.

Co pomaga w walce z przesuszeniem? Korzystny wpływ mają preparaty nawilżające, rynek oferuje wiele różnych modeli, wśród nich znajdziemy krem, balsam a także intensywnie nawilżający żel pod prysznic. Specjalna formuła pozwala nawilżyć naszą skórę od głębokich warstw, często powierzchniowe nawilżenie nic nie daje, potrzebne są kosmetyki, które wnikają w głąb naszej skóry. Warto eksperymentować z różnymi preparatami, odnalezienie najkorzystniejszego pozwala odnowioną skórą cieszyć się na długo. Kuracja to jedno, a podtrzymanie efektu to oczywiście inny temat.

W momencie gdy problem nawraca warto skonsultować się ze specjalistą, który doradzi silniejsze preparaty, które nie tylko nawilżą, ale także wzmocnią naszą skórę. Zanim sięgniemy po balsam lub krem należy przeprowadzić wcześniej prawidłowy peeling, który złuszczy martwy naskórek.