Henna jako naturalny barwnik jest najczęściej stosowana w farbowaniu brwi i rzęs. Niestety, jeżeli do wytworzenia tych o najmocniejszym czarnym barwniku używany jest produkt chemiczny o silnie alergizujących skłonnościach. Jeżeli chodzi o wykonanie zabiegu, henna rzęs opinie są jak najbardziej pozytywne. Kwestia wybrania odpowiedniego producenta produktu, tak by skład by, jak najbardziej przyjazny dla skóry twarzy.

Jak zrobić hennę w domu?

Jeżeli zabieg ma być wykonany w domu, trzeba zadbać o odpowiednie akcesoria. Szczególnie istotna jest szczoteczka do prawidłowego aplikowania produktu. Najczęściej wykorzystuje się czystą spiralę do rzęs, która ułatwia doskonałe rozprowadzenie preparatu. Trzeba pamiętać, że nakład się go tak jak maskarę, od podstawy rzęs do góry. Czas trzymania henny na włosach zależy od zaleceń producenta, ale zasada mówi, że im dłużej tym efekt będzie mocniejszy. Należy jednak monitorować produkt, aby nie doprowadzić do uszkodzenia, albo wystąpienia niepotrzebnych zmian skórnych. Po przekroczeniu czasu oznaczonego na opakowaniu i tak henna traci zdolność dłuższego barwienia.

Co daje zabieg henny?

Hennę stosuje się, aby upiększyć swój wygląd, wyostrzyć rysy twarzy, a jednocześnie pozbyć się problemu z codziennym nakładaniem tuszu. Dzięki jej zastosowaniu spojrzenie nabiera wyrazistości. Co ciekawe, henna poprawia wygląd rzęs i brwi, nadając im zdrowy piękny wygląd. Stają się lśniące i sprężyste, włoski są bardziej widoczne i mocniejsze. Dzięki połączeniu się barwinka z naturalnym budulcem włosa, keratyną, kolor nie wypłukuje się zbyt szybko. Według opinii innych użytkowników trwałe kolorowanie utrzymuje się przez około trzy tygodnie. Należy jednak na początku nie przesadzać ze zbyt intensywnym kolorem, ponieważ twarz nabiera wtedy nienaturalnego wyglądu, jakby maski.
Ciekawostką jest to, że henna ma zastosowanie lecznicze. Roślina, z której jest wykonana to doskonały środek na czerwonkę, żółtaczkę czy choroby weneryczne. Jest stosowana również przy dolegliwościach wątroby.