Zdarzają się takie chwile, w których chcemy ułożyć ze swoich włosów piękną fryzurę, ale z jakiegoś względu nie jest to możliwe do wykonania. Włosy się puszą albo wręcz odwrotnie – ciągle wyglądają na przylizane, a kosmyki, jak na złość, układają się nie w tym kierunku co trzeba. Czy nasze włosy w takim wypadku po prostu nie nadają się do tworzenia z nich fryzur? Absolutnie nie! Należy jednak pamiętać, że aby czynność ta zakończyła się powodzeniem należy im pomóc i zastosować odpowiedni produkt do ich „ujarzmienia”. Odpowiednia stylizacja włosów kosmetyki bowiem uwielbia. Bez nich nie jesteśmy w stanie uzyskać choćby w minimalnym stopniu zadowalającego efektu, nie mówiąc o oczekiwanym. Na rynku istnieje jednak dużo produktów o tajemniczych nazwach przez co nie zawsze wiemy po który powinniśmy sięgnąć. Warto więc dowiedzieć się w osiągnięciu jakiego efektu pomagają i czym się charakteryzują.

Pianka do włosów – Jest kosmetykiem charakteryzującym się lekką konsystencją, dzięki czemu nie obciąża nadmiernie włosów. Nadaje fryzurze objętości. Jest szczególnie polecana do włosów kręconych ze względu na to, że idealnie podkreśla ich skręt.
Lakier do włosów – Przeznaczony jest do utrwalania fryzur tworzonych z każdego typu włosa. Istotne jest jednak, aby wybrać odpowiedni dla siebie. Lakiery posiadają bowiem różne stopnie utrwalania. Do włosów cienkich powinniśmy wybrać słabszy, a do grubych mocniejszy.
Żel do włosów – Stosuje się go przede wszystkim do krótszych włosów, aby ułożyć konkretne pasma. Sprawia on bowiem, że włosy, na których go zastosujemy stają się sztywne i nabłyszczone.
Wosk do włosów – Preparat ten znajduje swoje zastosowanie w ujarzmianiu poszczególnych kosmyków. Nie mają więc one utrwalać fryzury, a jedynie pomóc w jej wykończeniu.
Spray do włosów – W zależności od typu konkretnego produktu z jego pomocą możemy uzyskać zwiększenie objętości lub piękne nabłyszczenie. Produkty te nie obciążają i nie zlepiają włosów, więc doskonale sprawdzają się w przypadku włosów cienkich.
Lotion do włosów – Ten preparat jest szczególnie zalecany osobom, których włosy są przesuszone, ponieważ nadaje im blasku, jednocześnie chroniąc. Stosuje się go w celu delikatnego utrwalenia fryzury, ale również do zniwelowania puszenia lub ułatwienia rozczesywania.