Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lip 30, 2019 in Uroda |

Jak zrobić koka na krótkich włosach. Krótkie włosy i kok – czy jest to możliwe?

Jak zrobić koka na krótkich włosach. Krótkie włosy i kok – czy jest to możliwe?

Posiadając krótkie włosy nie raz rezygnujemy z tworzenia jakichkolwiek upięć. Obawiamy się, że nasza długość nie jest wystarczająca albo, że wykonanie wymarzonej fryzury będzie skomplikowane i czasochłonne. Nic bardziej mylnego. Jedną z możliwych do zrealizowania fryzur na takich włosach, o czym wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jest kok. Zanim powiesz, że to niemożliwe – sprawdź sama jak zrobić koka na krótkich włosach.

Kok w 3 prostych prostych krokach

Nawet jeżeli twoje włosy sięgają powyżej ramion możesz wykonać tę prostą fryzurę.
Krok 1.
Zbierz wszystkie włosy w jedną dłoń w miejscu, w którym chcesz, aby kok się znalazł. Nie przejmuj się, jeżeli włosy z tyłu głowy się wysuną. Zajmiesz się tym później. Zebrane włosy zwiąż gumką.
Krok 2.
Wytapiruj włosy wystające z gumki, a następnie uformuj z nich koka. W tym celu rozłóż wystające włosy we wszystkich kierunkach i przewiąż je raz drugą gumką. Przed ponownym zawiązaniem pociągnij za kilka kosmyków, aby kok wyszedł lekko niesforny i wydawał się gęsty. Po zakończeiu tych czynności ukryj wystające włosy poprzez przypięcie ich wsuwką. Powinnaś otrzymać luźnego koczka.
Krok 3.
Przypij włosy z tyłu, które wysunęły się z fryzury. Możesz tego dokonać wsuwkami lub małymi podłużnymi spinkami.

Jeżeli jednak twoje włosy są zbyt krótkie, aby móc je uchwycić w ten sposób powinna cię zainteresować metoda wykorzystująca małe spinki do włosów, tak zwane żabki. Fryzura tworzona z ich pomocą jest nieco czasochłonna, to fakt, ale efekt zdumiewający. Polega ona na podpinaniu pasm włosów skręcanych w małe ślimaczki. Możesz także posłużyć się gotowymi rozwiązaniami i zakupić doczepiany kok, tak zwaną treskę. Jest to rozwiązanie najszybsze i najłatwiejsze.