Budzisz się rano i masz widoczną i bardzo nieładną opuchliznę pod oczami? Zapewne nie możesz spojrzeć bez trwogi w lustro i zastanawiasz się jak pozbyć się opuchlizny pod oczami.Nie musisz od razu korzystać z drogich zabiegów w salonach kosmetycznych. Są na tę dolegliwość inne, domowe sposoby.

Możesz wykonać to w domu

Na szczęście istnieją metody, które możesz zastosować w domu, aby zmniejszyć szpecącą opuchliznę oczu. Nie wymagają wyjątkowych specyfików kupowanych w aptece czy drogerii. Zabiegi, które prezentujemy, możesz wykonać samodzielnie, we własnym mieszkaniu, ze składników, które masz pod ręką.

Herbaciany kompres

Jeśli jesteś miłośnikiem herbaty i zaparzasz ją w torebkach, to dobra wiadomość. Ten codzienny napój możesz wykorzystać do zrobienia kompresu zmniejszającego uporczywą opuchliznę oczu. Po wypiciu filiżanki herbaty wyjmij torebkę, następnie włóż ją na około 20 minut do lodówki. Gdy będzie już schłodzona, nałóż torebkę na oczy i pozostaw na 20-30 minut. Działa naprawdę! A to za sprawą zawartej w herbacie kofeinie, która zwiększa przepływ krwi i tym samym zmniejsza opuchliznę pod oczami.

Lodowaty kompres

Inną metodą dla osób zastanawiających się jak pozbyć się opuchlizny pod oczami będzie niezwykle prosty…zimny kompres. Wystarczy, jeśli wyjmiesz z lodówki kostki lodu, owiniesz w ściereczkę lub torebkę foliową i przyłożysz na kilka minut do opuchniętych oczu. Efekt zauważysz już po kilku chwilach.

Zwykły ogórek

Nawet zwykły ogórek może pomóc w walce z brzydką opuchlizną i workami pod oczami. Wystarczy, że dwa plasterki świeżego zielonego ogórka włożysz na kilka minut do lodówki. Następnie położysz się wygodnie i nałożysz plasterki ogórka na oczy. Pozostaniesz w tej pozycji kilkanaście minut, a następnie przemyjesz twarz zimną wodą. Efekt ogórkowego zabiegu murowany. A to dzięki zawartej w ogórkach witaminie C, która ma właściwości ściągające i usuwające wszelkie obrzęki.
Dzięki tym prostym i banalnym zabiegom twoja skóra pod oczami stanie się jaśniejsza, bez szpecących obrzęków i przebarwień.