Na przestrzeni ostatnich lat można zauważyć kreujące się nowe trendy dotyczące fryzur. Coraz większą uwagę przywiązuje się do wykorzystywania ozdób takich jak finezyjne gumki, spinki czy opaski. Jedną z rzeczy, które zyskują coraz większą popularność są kwiaty. Coraz częściej można zobaczyć opaski ze sztucznymi kwiatami w sklepach, wpięte żywe kwiaty u panien młodych czy wykorzystywanie tego dodatku w sesjach zdjęciowych.

Zrób to sama, czyli jak wpiąć żywe kwiaty we włosy?

Aby wpiąć kwiaty we włosy potrzebujemy elementu dodatkowego, który pozwoli nam na ich utrzymanie w miejscu. Nie wystarczy bowiem jedynie włożyć go między pasma włosów. Zanim zabierzemy się do zrobienia własnoręcznej ozdoby musimy zastanowić się na jakim efekcie nam zależy. Jeżeli mamy już zamysł fryzury musimy określić co najlepiej będzie do niej zastosować – opaskę czy grzebyk. W celu wykonania tej ozdoby należy obciąć kwiat u nasady kielicha, pozostawiając małą część łodygi. To umożliwi nam przymocowanie go klejem na gorąco do wybranej przez nas podstawy. W zabiegu tym należy uważać, aby nie zniszczyć przypadkowo delikatnych płatków używanych przez nas kwiatów.

Które kwiaty są najlepsze do wykonania własnej ozdoby?

Aby ozdoba była dosyć trwała należy wybrać do niej kwiaty charakteryzujące się dobrą odpornością na wysokie temperatury oraz brak wody. Dobrze nadadzą się w tym celu storczyki, goździki lub róże. Warto również rozważyć wybór eustomy. Natomiast piękne dopełnienie fryzury możemy uzyskać poprzez wpięcie gdzieniegdzie gipsówki.