Czasem wydaje nam się, że z garstką ubrań mnie mamy co na siebie włożyć. Co prawda coraz częściej słyszymy o szafie kapsułowej, ale idea capsule wardrobe wydaje nam się czystą abstrakcja i czymś niewykonalnym. Jednak czy tak jest naprawdę czy może się myślimy? Sprawdźmy wybierając 3 rzeczy z klasycznej szafy kapsułowej.

Jeansy o prostym kroju

W każdej szafie kapsułowej powinny się znaleźć spodnie o prostym, klasycznym kroju. Najchętniej nosimy jeansy, więc na pewno każdą kobieta ma je w swojej szafie. Do mody wrócił model z wysokim stanem ładnie podkreślający zgrabną talię. W połączeniu z gładką, białą bluzką lub koszulą stworzą klasyczną stylizację do pracy. Prostota i szyk jednocześnie zapewnia nam biały kolor. Te same jeansy z basicowym t-shirtem i prostą marynarką stworzą świetny look na wieczorne spotkanie ze znajomymi na mieście. Natomiast jeżeli zamienimy marynarkę na słomkowy kapelusz i plażową torbę, to z powodzeniem będziemy mogli wybrać się na spacer lub na urlop.
Podobnie możemy również użyć prostej białej lub pastelowe sukienki o prostym kroju o linii A, która sprawdza się u wielu pań. Dzięki prostej marynarce w stonowanym kolorze uzyskamy stylizacje zgodna z dress code w wielu firmach. Z kolei łącząc ją z delikatnym sweterkiem uzyskamy idealny strój na wieczorne spotkanie towarzyskie czy randkę, natomiast stawiając na typowo letnie dodatki, najlepiej w wyraźnych kolorach, i duża plażową torbę uzyskamy outfit, który na pewno sprawdzi się w jednej z nadmorskich miejscowości w trakcie urlopu. Tego typu sukienka coraz częściej sprawdza się także przy takich okazjach jak śluby i wesela. Jej prostota dodaje uroku wyraźnemu makijażowi i staranne fryzurze.
Jak widać na przykładzie kilku wymienionych ubrań stanowiących bazę szafy kapsułowej możemy się przygotować na każdą okazję i zawsze wyglądać naprawdę świetnie. Wystarczą raptem klasyczne spodnie, prosta sukienka, kilka bliżej marynarka i sweterek, by tworzyć niezapomniane stylizacje, które sprawdza się w każdej sytuacji.