Współczesna kosmetologia oferuje szereg różnego rodzaju zabiegów poprawiających wygląd skóry twarzy. Jednym z popularnych sposobów na głębokie oczyszczenie cery jest zastosowanie peelingu kawitacyjnego wykorzystującego ultradźwięki. Jak dokładnie działa taki peeling, jakie daje rezultaty i gdzie umówić się na zabieg kawitacji? Odpowiadamy w artykule.

Co to jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny, zwany potocznie kawitacją, to jedna z metod dogłębnego oczyszczania twarzy za pomocą urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe. Usuniecie zanieczyszczeń i martwych komórek możliwe jest dzięki rozbijaniu mikroskopijnych pęcherzyków rozpylonej wody i gazu. Prowadzi to z kolei do usunięcia martwych komórek naskórka (w tym także zaskórników). Cera po zabiegu staje się zregenerowana, odmłodzona i bardziej świeża. Co ważne, zastosowanie kawitacji na skórę twarzy jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne, a efekty widoczne są już po 1 sesji. Pomimo dokładnego oczyszczenia, peeling kawitacyjny działa stosunkowo delikatnie.

6 zalet peelingu kawitacyjnego

Kawitacja kosmetyczna ma wiele korzystnych właściwości dla skóry twarzy. Wśród najważniejszych zalet można wskazać m.in.:

  • zwiększenie dotlenienia skóry;
  • pobudzenie komórek do odnowy;
  • zmniejszenie liczby wągrów;
  • zwiększenie napięcia skóry;
  • wygładzenie drobnych zmarszczek;
  • poprawę nawilżenia.

Peeling kawitacyjny nie tylko oczyszcza cerę, ale też ją pielęgnuje, co przyczynia się do ogólnej poprawy kondycji skóry. Jak podpowiadają specjaliści, kawitacja przynosi najlepsze efekty u osób z cerą tłustą, mieszaną i trądzikową.

Gdzie umówić się na peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny można obecnie wykonać w większości salonów kosmetycznych. Na etapie poszukiwań dobrego gabinetu, należy kierować się wyposażeniem salonu, zakresem usług oraz podejściem personelu. Warto wcześniej sprawdzić opinie o danej firmie w sieci. W Poznaniu jednym ze sprawdzonych i polecanych miejsc jest Instytut Urody Casolla, gdzie można umówić się m.in. na depilację laserową, mezoterapię mikroigłową, masaże i wiele innych zabiegów kosmetycznych.