Najczęściej wykonywane na świecie zabiegi estetyczne i chirurgiczne i niechirurgiczne to botoks, nici, wypełniacze oraz zastrzyki z kolagenu, peelingi chemiczne, depilacja laserowa oraz zabieg powiększania piersi.

 

Inne zabiegi to mikrodermabrazja, liposukcja oraz skleroterapia czyli metoda leczenia żylaków. Botoks, jest to użycie kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej oraz mezoterapia. Skutecznie i bezpiecznie poprawiają kondycję skóry. Wykonywane regularnie z umiarem, oddalają widmo zmarszczek na dobrych parę lat. Swoje miejsce w medycynie estetycznej mają też nowoczesne urządzenia wykorzystujące fale radiowe, ultradźwięki., i podczerwień.

 

Obecnie dla kobiet najistotniejszą kwestią jest skrócenie okresu rekonwalescencji i to aby otoczenie nie dostrzegało śladów zabiegu, dlatego najbardziej popularne są zabiegi małoinwazyjne.Rynek medycyny estetycznej rewolucjonizują dziś nici, aplikowane skórę stanowią mocne rusztowanie. Pobudzają produkcję kolagenu, dlatego skóra staje się gładka, pozbawiona zmarszczek i bruzd. Przy mocno zwiotczałej starszej skórze, efekt końcowy może nie być zadowalający. Są też nici do biostymulacji skóry, cienkie, krótkie, tak zwane bez haczyków.