Czas ciąży to czas w którym czeka cię wiele wyzwań, a także trudności. Twoje ciało zmienia się i przygotowuje na przyjście ukochanego maleństwa na świat. Również rodzice muszą przygotować odpowiednio mieszkanie na przywitanie malucha, wyprawkę i poznać wiele technik wychowawczych aby móc odpowiednio opiekować się swoją pociechą. Ten czas jest bardzo piękny, ale także nieco trudny. Przygotowania mogą solidnie zmęczyć, dlatego przyda ci się relaks i odpoczynek, bo to także bardzo ważne kwestie w tym czasie.

Filmy z ciążą w roli głównej

Jednym z bardzo dobrych i popularnych sposób na relaks jest oglądanie filmów. Jeśli jesteś teraz na takim etapie, w którym interesuje cię wszystko co związane z ciążą i rodzicielstwem warto obejrzeć filmy poruszające te tematy. Są tytuły, które po prostu są świetne. Oto 10 filmów o ciąży które musisz obejrzeć:

  1. „Jak urodzić i nie zwariować” – bardzo dużo kobiet w ciąży zadaje sobie to pytanie. Szczególnie, gdy w tym czasie cierpią na wiele uciążliwości. Oglądając ten film, poznasz różne historie pięciu par, które w niedługim czasie przywitają na świecie swoje pociechy. Każda z tych par zmaga się z innymi problemami, które dotyczą różnych sfer życia. Niektóre będą ci na pewno dobrze znane z doświadczenia.
  2. „ 9 miesięcy – film przedstawia historię pewnej pary, która może pochwalić się długim stażem związku. Tata dziecka okazuje się być nieco przerażony sytuacją, w której się znalazł, a mianowicie jego partnerka zachodzi w ciąże. Dorosły mężczyzna, dodatkowo psycholog dziecięcy okazuje się nie czuć gotowy do bycia ojcem. Bohater przez 9 miesięcy próbuje oswoić się z nagłą, wielką zmianą w swoim życiu.
  3. „Nie ma lekko” – wie to każdy przyszły rodzic i nie ma co tego ukrywać. Film przedstawia historię kobiety, która prowadzi wygodne życie. Wszystko zmienia fakt, że zachodzi w ciąże i teraz musi oswoić się z nadchodzącymi zmianami. Ma jednak przy swoim boku przyjaciółki – jednak czy okażą się one odpowiednim wsparciem?
  4. „ I kto to mówi” – kultowa wręcz komedia, która rozbawia ludzi od wielu lat. Historia w pewnej części przedstawiona jest z perspektywy dziecka, które znajduje się w brzuszku mamy.
  5. „Plan B” – w tym filmie poznasz kobietę, która jest singielką, ale pragnie mieć dziecko. Po różnych doświadczeniach traci jednak wiatę w to, że uda jej się znaleźć odpowiedniego kandydata do roli ojca. Postanawia więc skorzystać z metody sztucznego zapłodnienia. To byłoby jednak zbyt nudne. Kobieta po podjęciu owej decyzji spotyka na swojej drodze mężczyznę, który wydaje się być idealny. Jak jednak skończy się ta historia?
  6. „Kochanie, jestem w ciąży!” – szczęśliwi partnerzy, cieszący się swoją karierą zawodową wiodą wygodne życie. Jednak wszystko zmienia fakt zajścia kobiety w ciąże. Od tej pory wszystko ma się zmienić, a przyszli rodzice nie do końca są na to gotowi. Jak poradzą sobie z tak wielką zmianą?
  7. „Bebe(s)” – film przybliży przyszłym rodzicom kwestie związane z ciążą, a także początkami życia dziecka. Przekonasz się jak piękna i ważna jest relacja między dzieckiem a rodzicami. Jest to film profesjonalny, dzięki któremu nauczysz się wielu ciekawych i przydatnych rzeczy
  8. „Bejbi Blues” – jeśli nie chcesz oglądać filmów, przez które będziesz zastanawiała się nad losem matek i dzieci w takiej sytuacji, lepiej nie oglądaj tego filmu. Warto jednak zaznajomić się z tym dość powszechnym tematem jakim jest Bejbi Blues, który dotyka coraz więcej matek. Film jest wzruszający i daje do myślenia.
  9. „Wpadka” – film zabawny, ale także dający do myślenia. Przedstawia historię ludzi, którzy nie są gotowi na przyjście dziecka na świat. Przyszli rodzice próbują przygotować się odpowiednio i odpowiedzieć na pytanie – czy rzeczywiście do siebie pasujemy?
  10. „Juno” – film dla osób, które lubią się wzruszyć. Poznasz nastolatkę, która zachodzi w ciąże i za namową środowiska, szuka dla swojego dziecka rodziny zastępczej.

Zakończenie

Powyższe filmy z ciążą w roli głównej poruszają wiele ciekawych, ale także dobrze znanych tematów w kwestii ciąży i rodzicielstwa. Znajdziesz w nich odpowiedzi na większość pytań, które zadają sobie przyszli rodzice w tym ważnym czasie. Pozwól sobie na relaks i chwilę dla siebie.