Dobre samopoczucie oraz estetyczny wygląd paznokci u stóp jest dla wielu osób bardzo ważny. W tym celu trzeba zadbać o właściwą pielęgnację tej części ciała. Niestety, często mimo regularnych zabiegów paznokci dochodzi do ich rozwarstwiania się. Wówczas to konieczna jest ich odbudowa. Na czym polega ten zabieg?

Jakie są przyczyny uszkodzenia płytki paznokcia?

Istnieje kilka przyczyn nieestetycznego wyglądu płytek paznokci u stóp. Do ich uszkodzenia może dojść wskutek wielu urazów mechanicznych. Uszkodzone oraz schodzące paznokcie to dolegliwość z którą często zmagają się biegacze długodystansowi. Poza tym urazy paznokci przydarzają się wielu innym osobom. Do ich uszkodzenia może przyczynić się chodzenie w zbyt ciasnym obuwiu czy też przypadkowe uderzenie stopom w twarde podłoże. Czasem wystarczy chwila nieuwagi i dochodzi do uciążliwego uszkodzenia się paznokcia u stopy. Druga grupa przyczyn deformacji oraz ubytków w paznokciach jest związana z przebiegiem chorób, takich jak cukrzyca, grzybica oraz łuszczyca. Do takich dolegliwości prowadzi też często anemia oraz zaburzenia pracy układu krążenia.

Jak odbudować płytkę paznokci u stóp?

Rozwarstwione paznokcie nie prezentują się zbyt estetycznie. Co więcej mogą one powodować ogromny ból oraz dyskomfort podczas noszenia obuwia. Dla wielu osób nieestetyczne paznokcie są dużym problem w okresie letnim podczas noszenia obuwia z odkrytymi palcami. Gdy paznokieć jest mocno rozwarstwiony i dochodzi do onycholizy, to wówczas opuszek palca u stopy jest w ogóle nie chroniony i staje się bardzo wrażliwy na ucisk. Gdy miejsca uszkodzenia nie są odpowiednio zabezpieczane, to może dojść do zakażenia. W takiej niekomfortowej sytuacji bardzo dobrym pomysłem jest rekonstrukcja płytki paznokcia, która to pozwoli pozbyć się dolegliwości bólowych oraz przywróci stopom piękny wygląd. Odbudowa płytki paznokci u stóp jest możliwa dzięki dostępnym na rynku specjalistycznym preparatom. Pomagają one zrekonstruować płytkę paznokcia w taki sposób, ze odzyskuje ona na nowo zdrowy wygląd. Dzięki niej opuszki palca są dostatecznie zabezpieczone, a ból podczas chodzenia ustępuje. Decydując się na odbudowę płytki paznokcia u stóp warto zawsze wybrać preparat wysokiej jakości, który pochodzi od znanego producenta i zapewni w pełni oczekiwane rezultaty.

Odbudowa płytki paznokci u stóp a wizyta u podologa

Rozwarstwiające się paznokcie to problem z którym boryka się mnóstwo osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zmagając się tą dolegliwością warto zawsze skorzystać z konsultacji podologicznej, a zwłaszcza wówczas, gdy przyczyna tej dolegliwości nie jest znana. Dziś każdy dobry specjalista z tej dziedziny potrafi nie tylko zdiagnozować przyczynę, lecz także dokładnie oczyścić paznokieć, opracować łożysko oraz uzupełnić ubytek przy wykorzystaniu masy rekonstrukcyjnej. Formowanie płytki paznokcia w gabinecie podologicznym odbywa się przy pomocy odpowiedniej lampy. Po wykonaniu tej czynności jest opracowany kształt paznokcia przy użyciu frezarki lub pilnika. Korzystając z usług profesjonalnej przychodni można mieć stuprocentową pewność, że odbudowa płytki będzie w pełni skuteczna. Podolodzy używają bowiem wysokiej jakości preparaty, które zawierają składniki aktywne niezbędne do właściwej odbudowy płytki paznokcia. Po wykonaniu rekonstrukcji oraz wyeliminowaniu przyczyny rozwarstwiania każdy pacjent może na nowo cieszyć się z posiadania pięknych oraz zadbanych stóp.