Prowadzenie zdrowego, aktywnego stylu życia staje się coraz bardziej popularne. To skuteczna recepta na zachowanie wspaniałego samopoczucia, osiągnięcie idealnej sylwetki oraz dłuższe i zdrowe życie. Przedstawiamy 5 prostych zasad zdrowego stylu życia, które możesz wprowadzić już dzisiaj – gwarantujemy, że już w niedługim czasie poczujesz się znacznie lepiej!~

1. Zrezygnuj z przetworzonej żywności

Prowadzenie zdrowej, zbilansowanej diety nie oznacza, że do końca życia musisz odmawiać sobie ulubionych (i kalorycznych!) przysmaków. Staraj się wybierać produkty o prostym składzie, bez dodatku barwników, konserwantów i sztucznych aromatów. Możesz zjeść domowego burgera z dobrej jakościowo wołowiny, pieczone frytki z niewielką ilością oleju, pyszne, świeżo upieczone ciasto z ksylitolem zamiast cukru czy ekologiczne chipsy bez konserwantów i sztucznych barwników. Kupne, pakowane w plastik szynki zamień na wędzonki i pieczone mięsa ze sprawdzonych źródeł, które wspaniale pasują do kanapek.

2. Bądź aktywny przez cały dzień

Najnowsze badania pokazują, że osoby o szczupłej sylwetce niekoniecznie poświęcają się wielogodzinnym treningom, są jednak znacznie aktywniejsze w ciągu dnia. Dużo się ruszają naturalne: spacerują, wybierają przejście się do sklepu zamiast pojechanie do niego samochodem, szybciej wykonują obowiązki domowe czy spędzają czas na świeżym powietrzu. Do spontanicznej aktywności doliczyć możesz krótki trening: wystarczy już 20-30 minut intensywnej aktywności dziennie, by znacząco podnieść wydolność organizmu.

3. Wysypiaj się

Sen odgrywa niezwykle ważną rolę w naszym życiu. To właśnie w nocy nasz organizm odpoczywa i regeneruje się, dzięki czemu może normalnie funkcjonować. Warto zadbać nie tylko o długość snu (minimum 8 godzin na dobę), ale również o jego jakość. Przed pójściem spać staraj się nie używać telefonu komórkowego ani komputera, nawet, jeśli oglądasz telewizję w łóżku, to koniecznie wyłączaj sprzęt przed zaśnięciem. Swoją długość i jakość snu możesz kontrolować dzięki sportowym opaskom na rękę.

4. Dbaj o skórę

Dbaj o skórę całościowo: regularnie ją oczyszczaj oraz nawilżaj zewnętrznie i wewnętrznie. Pamiętaj o wypijaniu dużej ilości płynów – lekarze są zgodni, że dorosły człowiek potrzebuje minimum 2 litrów wody dziennie. Raz na jakiś czas możesz skorzystać z różnych zabiegów ujędrniających. Świetny wpływ na skórę ma również pływanie oraz korzystanie z sauny.

5. Czuj się dobrze

Pokochaj swoje ciało nawet jeśli nie jest idealne. Z pewnością warto dbać o ciało, które szybko odwdzięczy nam się dobrym samopoczuciem i pięknym wyglądem. Jednak nie warto dążyć do ideału za wszelką cenę! Celem prowadzenia zdrowego trybu życia powinna być troska o zdrowie, zaś piękna sylwetka – jego naturalną konsekwencją. Nikt z nas jednak nie jest człowiekiem bez skazy, a nawet najzgrabniejsze osoby mogą mieć kompleksy z powodu niewielkich niedoskonałości naszych ciał.