Czy woda w twoim domu jest bardzo twarda? Jeśli twoja woda jest twarda, prawdopodobnie będziesz cierpieć na suchość i podrażnienia skóry i skóry głowy. Jak można temu zaradzić bez konieczności przemieszczania się? Odkryj odpowiedź za pomocą naszych 3 wskazówek, aby woda była bardziej miękka i mniej drażniąca dla skóry…

1. Zmiękczacz wody.

Najskuteczniejsze rozwiązanie do walki z kamieniem i zmiękczania wody z kranu: zmiękczacz do wody! Zainstalowany na głównej rurze w Twoim domu, sprawia, że woda staje się bardziej miękka na wszystkich wylotach wody (prysznic i wanna, umywalki, sprzęt AGD…). Jak to działa? Zmiękczacz wody usuwa kamień wapienny dzięki żywicy jonowymiennej, która wychwytuje wapń i magnez (które tworzą kamień), zastępując je jonami sodu. Rezultatem jest bardziej miękka woda!
Można znaleźć elektryczny lub mechaniczny zmiękczacz wody. Zmiękczacz umieszcza się na dopływie ciepłej wody. Oznacza to, że urządzenia podłączone do zasilania zimną wodą są nadal narażone na osadzanie się kamienia. W każdym przypadku zaleca się wezwać specjalistę w celu wykonania instalacji.

2. Filtry anty-wapienne.

Mniej wydajne niż zmiękczacze wody, ale bardziej ekonomiczne i łatwiejsze w instalacji, można również polegać na filtrach przeciwwapiennych do zmiękczania wody. Możesz wybrać pomiędzy magnetycznymi lub elektronicznymi filtrami skalującymi. Pierwsze są instalowane wokół rur, a drugie na dopływie wody. Filtry magnetyczne działają na tej samej zasadzie co magnesy. Ten drugi blokuje wapień. Filtry elektryczne mają to samo działanie, ale działają dzięki elektryczności.
Chociaż filtry wapienne są dobrą alternatywą dla zmiękczaczy wody, nie usuwają kamienia, a raczej zapobiegają jego przedostawaniu się przez krany. Dużą zaletą jest to, że są one niedrogie i mogą być instalowane bez pomocy specjalisty.

3. Naturalne rozwiązania dla kąpieli.

Nie chcesz lub nie możesz zainstalować zmiękczacza wody lub filtrów przeciwwapiennych do zmiękczania wody w Twoim domu? Odkryj nasze wskazówki, aby zachować skórę podczas kąpieli:

Nawilżające olejki eteryczne.
Oliba, paczuli lub olejek eteryczny z palisandru… Są to wszystkie olejki eteryczne, których aktywne składniki pomagają zmiękczyć skórę. Aby być skutecznym, należy pamiętać o rozcieńczeniu około dziesięciu kropli w łyżeczce mleka, oliwy z oliwek lub słodkich migdałów.
Organiczny ocet cydrowy.
W połączeniu z nasyconymi kwiatami (takimi jak rumianek czy kwiaty melisy), organiczny ocet cydrowy jest idealny do zmiękczania wody do kąpieli i nie wysusza skóry.
Owsianka.
Otrzymujesz jedno z najlepszych alternatywnych i ekologicznych rozwiązań, które w naturalny sposób zmiękcza wodę w wannie i czyni Twoją skórę bardziej miękką. Owies jest bowiem bogaty w witaminy i pierwiastki śladowe, które pomagają nawilżyć skórę. W tym celu należy umieścić dużą garść płatków owsianych w saszetce z materiału. Umieść go pod wodą, kiedy bierzesz kąpiel, potrząsając nim od czasu do czasu. Teraz jedyne co musisz zrobić, to cieszyć się miękkością wody w wannie! Działa również w przypadku skrobi kukurydzianej lub pszennej.