Perfumy to dla nas zawsze dość szczególna sprawa i zawsze wyjątkowy prezent. Dlatego też powinniśmy naprawdę dobrze je dobierać – starannie i do osobowości danej osoby.

klasyfikacja perfum

Na początek warto jednak w ogóle wiedzieć cokolwiek o perfumach. Przede wszystkim to, jakie są ich rodzaje, czyli jak wygląda klasyfikacja perfum
. Generalnie jednak nie jest to takie proste, ponieważ istnieje kilka różnych klasyfikacji, niemniej jednak podstawowa dzieli perfumy na orientalne, kwiatowe, cytrusowe oraz drzewne. Oczywiście niektóre z nich też się łączą i powstają np. perfumy drzewno – kwiatowe.

Jaki perfum dla mamy

Lecz teraz właśnie – jaki perfum dla mamy będzie najlepszy? Otóż przede wszystkim musimy się zastanowić nad osobowością naszej mamy. Perfumy orientalne są dość ciężkie i raczej pasują do osób silnych i zdecydowanych. Z kolei kwiatowe bardzo podobają się marzycielkom i osobom delikatniejszym. Drzewne zaś to lekko niezależne zapachy pasujące do kobiet chodzących własnymi ścieżkami. Z kolei cytrusowe pasują do pań energicznych i radosnych!